24 Ocak 2014 Cuma

Sevgilimden Son Mektup

       
     En azından şunu bil ki bu dünyada seni seven bir adam var. Seni her zaman seven ve bu ona zarar verse de hep sevecek olan bir adam...

    Uzunca bir aradan sonra herkese merhaba. Farkındayım uzun bir zamandır blogumla ilgilenmiyordum. Sınavlar, ödevler vs. derken okul tatil oldu. Benimde artık bahaenm kalmadığı için dedim ki kendi kendime “Artık yaz yazacaksan yeter bu kadar ara.” Sonra yazacakken klavye bozuldu haydaaa. Neyse ki dayımlarda fazladan klavye varmış da hemen taktık. Bende oturdum bilgisayarımın başına. Başladım 1 hafta kadar önce okuduğum kitabımı yorumlamaya. Aslında bu kitap için taze yorum çok daha iyi oldu ama neyse artık yapıcak bir şey yok.
   Jojo Moyes’in 2. Kitabı olan bu kitap ilkinden –Senden Önce Ben- daha fala etkiledi beni. Sürekli arka sayfaları çevirmek için hızlıca okudum. Konusundan pek bahsetmek istemiyorum zaten internetten rahatlıkla bulabilirisiniz.
       

            !!!!!!DİKKAT SPOİLER ALARMI!!!!!!!
   
    
    Kitabın sonunda Jennifer ve Anthony’nin birbirlerini bulması çok güzeldi. Bunca zamandan sonra aşklarının hala bitmemiş olması harikaydı. Açıkçası Jennifer’ın kızının Anthony’den olduğunu düşünmedim değil. Ya da Anthony’nin oğluyla Jennifer’ın kızının birbirleriyle evlenmiş olduğunu.  
    Birde en sonunda beni rahatsız eden bir şey oldu. Keşke Rory Ella’yı affetseydi. Gerçek hayatta çok fazla mutsuz son var bari kitaplarda mutlu son olsun.
 


   Bakıyorum da bayağı yazmışım. Neyse bu yorumu burada keselim. Fakat kesinlikle tavsiye eedbileceğim bir kitap.
     
Kesinlikle daha azını hak etmez.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder