30 Ağustos 2014 Cumartesi

Aynı Yıldızın Altında // Geç Okunan Kitap

    

       Şu anda muhtemelen şaşırmış bir halde 'Sen hala Aynı Yıldızın Altında'yı okumadın mı?' diyorsunuz. Kesinlikle haklısınız.  İsmi çok sık anılan kitapları okumada tereddüt yaşarım. Çünkü böylesine iddialı yorumlar kitaptan beklentilerimi yükseltir. Yükselttikçe de beğenmeme endişem artar. Ancak böylesine güzel bir kitabı bu kadar geciktirdiğim için oldukça pişmanım. Ancak okuduğum içinde bir hayli mutluyum. 

       İsmi çok sık anılan kitapları okumada tereddüt yaşarım. Çünkü böylesine iddialı yorumlar kitaptan beklentilerimi yükseltir. Yükselttikçe de beğenmeme endişem artar.

       Aslında kitabın yorumunu yapıp yapmama konusunda Biraz tereddüt yaşasam da bitirdiğimde yapmaya karar vermiştim. Aynı Yıldızın Altında bana derin nefesler aldıran ve her nefesimin kıymetini anlamama yardımcı olan bir kitap. Tıpkı Alaska'nın Peşinde gibi tek günde biten bir kitap oldu. Yazıyı fazla uzatmak istemiyorum. Zaten oldukça geç okunmuş yorumu bir hayli geçe kalmış bir kitap oldu. 

                                                  Acı Hissedilmeyi talep eder.

2 yorum:

  1. Çok güzel bir kitap.Aşık olduğum bir kitabı kaleme almışsın :) Ama sonu biraz farklı bitti.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aslında bence sonu belli gibiydi. Herkes ağlayarak okuduğunu söyledi. Bu yüzden sonunu söylemek zor değildi. Ama katılıyorum kitap gerçekten çok güzeldi.

      Sil