18 Ekim 2014 Cumartesi

KVBT 1.Tur 5.Gün | Tutku Çemberi Paula Quinn | Yorum ve Kitabı Sevmek İçin 5 Neden


 O her kadının hayaliydi… Esmer, yakışıklı ve 'Tutkulu' lakabına sahip Lord Brand Risande, baştan çıkarıcılığın vücut bulmuş haliydi. 

Ama savaş alanı ve yatak odasındaki hünerinin altında çok acı bir sır vardı: kalbini mühürleyen ihanet. Herkese korku salan bu şövalye, savaşta kazandığı toprakların başına geçmek üzere yola çıktığında en heybetli düşmanıyla karşı karşıya geleceğinin farkında bile değildi.

…Fakat yalnızca bir kadının kaderiydi. Leydi Brynnafar Dumont halkını korumak için her şeyi yapmaya kararlıydı… Buna babasını yenen vahşiyi baştan çıkarmak da dahil. Soğukkanlı bir canavar beklerken, onun yüzüne bile bakmayan son derece çekici bir erkekle karşılaşacaktı. Tüm masumiyetine rağmen, mücadeleye değecek tek savaşta Lord Brand'i yenmek için tüm cazibesini kullanmak zorundaydı…
Aşk savaşında… 


Sayfa Sayısı: 365

Baskı Yılı: 2014

Yayınevi: Epsilon Yayınları
Çeviren: Nergis Karababa  
Orijinal Adı: Lord Of Desire 
Seri Adı: The Risande Family 
Seri Sırası: 1/3 
Goodreads Puanı: 3.96/5

TUR TAKVİMİ

Turumuzun 5. Ve son gününden herkese merhaba! Fuşyamsı Düşünceler, Naz’lı Kitaplık ve Kitap


Kurdunun Düşünceleri ile blog tur yapmaya karar verdiğimizi söylemiştim. İlk destekçimiz de EpsilonYayınlarıydı. Böylece ilk tur kitabımız belirlendi. Tutku Çemberi. Historical romance türünde okuduğum ilk kitaptı. Bu türde okuduğum ilk kitabın Judith McNaught veya Julie Garwood olmasını bekliyordum. Malum ikisi de türünde ün salmış yazarlar. Fakat blog turu sayesinde  ilk  kitap  Tutku  Çemberi  oldu. Iyi mi oldu? Harika oldu. Harika bir roman okudum.

Çekiliş için buradan

       Kitap 1000’li yılların başında geçiyor. Brynna  kendisi  baş  karakterimiz  oluyor-  bir  araba yolculuğunda yol  ağaç  devrilmesi  üzerine arabadan inerek ormanda bir gezintiye çıkıyor.  Brand’le karşılaşması da bu sırada oluyor. Gerçi tam bir karşılaşma diyemeyiz. Çok romantik bir karşılaşma değil. Çünkü ilk görüşte tutulduğu adamın periler kadar güzel sarışın bir kadınla sevişmesine tanıklık 
ediyor. 
  
Aradan biraz zaman geçiyor ve Brynna’nın babası -ki kendisi Yenilmez Richard lakabıyla anılıyor-bir savaşta yenilerek kalesini kaybediyor. Brynna evinden ayrılmak istemiyor. Sonunda Brynna ve babasını yenen kişiyle evlenmeleri kararlaştırılıyor. Veeee Süprizzzz Kim dersiniz? Tabii ki kitabın 
başında karşılaştıkları kişi. Lord Brand. İlk başta istemese de o da kabul ediyor. 
 Brynna, Colette’in ihanetiyle kalbi donmuş bu adamı tekrar kazanmak için elinden geleni yapıyor. 
Tabii bu pek kolay görünmüyor.


  Kitabımız 3 kitaplık bir serinin ilk kitabı. Yazarın dili oldukça akıcıydı. Sayfalar hızla ilerledi. Brynna’nın güçlü bir karakter olması hoşuma gitti. Brandon inanılmaz. Brynna ve Brandon atışmaları başlı başına harika. Dük William çok komik. Bu arada Dük William. Brandon’un en yakın arkadaşı. 

  Sadece beni rahatsız eden birkaç olay vardı. Brandon’un bazı hareketleri rahatsız ediciydi. O 
olaylarda Brynna sonuna kadar haklıydı. Ama çabuk teslim oldu diyelim. 

   Kitapta bir miktar cinsellik var. Hoşlanmayanların temkinli olmasını öneririm.
Gelgelelim blog tur için bana düşen göreve
  
     KİTABI SEVMEK İÇİN 5 NEDEN

1)Bryanna'nın Cesur Bir Karakter Olması
Evet. Pek çok kişi cesur karakterleri sever. Bende aynen öyleyim. Bryanna'da kitabın pek çok yerinde tavrını belli etti. Bir amacı vardı ve kitap boyunca da rotasından şaşmadı. Ha amacına ulaştı mı? Kitapta öğreneceğiz. Ayrıca halkının yanında kalabilmek için hiç tanımadığı yabancı bir adamla evlenmeyi kabul etti. Bunu kaç kişi yapabilir orası şüpheli.

2)Brand ve Bryanna Atışmaları
Eğer yer yer gülebileceğiniz bir kitap arıyorsanız bu kitap sizin için. Brand ve Bryanna atışmaları çok iyiydi. İkisi de inatçı karakterler ve ikisi de sözünü esirgemiyor. Bu yüzden bu kısımları yüzümde koca bir sırıtışla okudum.

3)Kitabı Her Karakterin Gözünden Görebilmemiz
Kitabı her karakter tarafından okuyabiliyoruz. Brand, Bryanna, William, Richard ve hatta bazı yerlerde Bryanna'nın hizmetçisi Alison. 

4)Etkileyici Yan Karakterler (Özellikle William)
Kitapta yan karakterler farklı dünyadanmış gibi değil. Yani olay tamamen Brand ve Bryanna etrafında dönmüyor. Tamam belki birazcık. Ama yeri geldiğinde yan karakterler kitapta etkileyici oluyorlar. Yazar bunun dengesini iyi kurmuş. Ve evet özellikle William dedim. Çünkü William'a bayıldım. İlk kez bir yan karakteri bu kadar sevdim. Sağı solu belli olmayan bir karakter.

5)Yazarın Dili
Sanırım buna pek birşey söylemeye gerek yok. Yazarı dili akıcı. Nasıl ilerlediğini fark edemiyorsunuz.


*Bonus
  Kitap kurtlarının en büyük korkusu. Kitap kenarlarının çantada kıvrılma korkusu. Ben bu korkuyla kaç kez kitabı çantama koymaktan vazgeçtim. Ama kitabı gönül rahatlığıyla çantanıza koyabilirsiniz. Fazla hırpalanmadığı sürece kenarları kıvrılmayacaktır.


Katkılarından dolayı Epsilan Yayınları'na tekrar teşekkür ederiz. 
5 yorum:

 1. Historical romance türünü çok severim. E sen de beğenmişsin kitabı listeme ekleyeyim bakalım. Tabi bir sürü kitaptan ne zaman sıra gelir bilemem ama. :D
  Ayrıca şu kitapların çantada kıvrılma sorunu çok berbat. :(
  Bu arada sana Dart Ödülü verdim. Bakarsan sevinirim. :D http://kitapkaravani.blogspot.com.tr/2014/10/d-d-dm-dart-odulu.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fikirlerimi önemsediğin için çok mutlu oldum. Hemen bakıyorum. Teşekkürler :D

   Sil
 2. Blogumda senin için eğlenceli bir mim var. Yaparsan çok sevinirim :)) http://kitapkurdunundusunceleri.blogspot.com.tr/2014/11/kitapyazar-isimlerinin-bas-harfleriyle.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim en kısa zamanda yapacağım 😊

   Sil
 3. selam,
  kitabı gerçekten severek okudum.devam kitaplarının türkçeye çevirisi yapıldımı?bilgisi
  olan varmı?

  YanıtlaSil