29 Kasım 2014 Cumartesi

KVBT 2.Tur 2.Gün | Uyuyan Güller | RaShelle Workman | Yorum ve Alıntılar


     Uyuyan Güller'in 2.gününden herkese merhabalar. İlk olarak şunu söylemeliyim ki kitabı büyük bir merak içinde okumayı beklesem de beklentilerim çok fazla değildi. Peki beklentilerimi karşıladı mı? Fazlasıyla. RaShelle Workman'ın okuduğum ilk kitabıydı. Fakat son olmamasını diliyorum. Gerçi Türkçe'ye çevrilen zaten 2 kitabı var.

     Doğrusu neden bahsetsem bilemiyorum öyle şaşkın bir haldeyim ki. İsterseniz kısaca konusundan bahsedeyim. 
      Sophie, Dave adındabir adamla tanışır ve çok kısa zaman içinde evlenirler. Fakat evlendikleri günden itibaren Dave tamamen başka birine dönüşür. Ona göre Sophia ondan habersiz hiçbir yere gidemez. Adımını dahi atamaz. Sophie bundan hoşlanmasa da çok büyütmez. Fakat Dave'i bir kadınla bastığında daha fazla dayanamaz ve boşanmaya karar verir. Fakat psikopat Dave bunu bu kadar kolay kılmamakta kararlıdır.
 
       Buraya kadar oldukça normal. Tamam belki çok sık rastladığımız bir konu değil fakat aşırı şaşırtıcı da değil. Peki ya sonrası? Tüm kitap normal geçerken özellikle son 100 sayfaya doğru inanılmaz biçimde tuhaflaşıyor. Workman öyle bir şaşırtma yapmış ki kitap bittiğinde birkaç dakika boyunda olduğum yerde kalakaldım. 
Kitabın türüne baktığımızda Gerilim-Heyecan türü olarak karşımıza çıkıyor. İlk başta şaşırdım çünkü lütfen bir bakın bu kapağı gördüğünüzde aklınıza gerilim romanı olacağı geliyor mu? Evet kesinlikle benim de gelmedi. Fakat okurken zaman zaman ürpermeme engel olamadım.

     Bir miktar yazım hatası vardı. Fakat kesinlikle okumaya değer bir kitaptı. Kesinlikle hakettiğinden daha fazla değer görmesi gereken bir kitap. 

     Ahh... Yine çok konuştum. Neyse bu turda bana düşen görev alıntılar oldu. İşte alıntılarla başbaşa bırakayım.


Yüz yüze gelebilmek amacıyla kafasını hafifçe kaldırmaya çalışırken,dudakları dudaklarına değiverdi. Niyeti bu değildi ama çekmedi dudaklarını. İçinden onu öpmek istediği geçti. Artık bunu onu gördüğü günden beri arzulamakta olduğunu farkına varmıştı. 

-------------------

Sophie bir an kendini yaz mevsimi sonlarında kalçalarına kadar buğday başaklarının ortasında dikilmiş, böceklerin cırıltılarını ve kuşların şen şakrak şarkılarını dinlerken hayal etti. Kocaman kırmızı boyalı samanlığın arkasında, küçük ama ilerlemiş sonbahar mevsimine rağmen hala çağıldayarak akan bir dere vardı. Bunların hepsini bir arada düşündüğünde, sanki daha evvel düşlerinde görmüşçesine kendisinin ne kadar büyüleyici geldiğini fark etti. 

-------------------

Mutluluğu bir anda ruhunun ta derinliklerine işleyip, kalan bir çöküntü ve hüzne dönüşüvermişti. Bu uzantıları yüreğini ve yaşamındaki diğer herşeyi kıskıvrak baskı altında tutan o küt, düğüm halindeki acı hala yerinde duruyordu.

--------------------

Hayrandı ona. Hiç şüphe yoktu ki, inanılmaz derecede yakışıklıydı. O biçimli suratı ve ışıldayan gülümsemesi yüreğini bir anda pırpır ettirdi, yerinden hoplattı ve aralarındaki o uzaklığa karşın, bir şekilde çılgına döndürdü.

---------------------

Phillip'ten gelen sevgi dalgalarıyla o anda başa çıkamayacak durumda olduğundan ,bakışlarını ondan ayırdı. Bu öyle bir sevgiydi ki, anne ve babası dışında,bunu kimsede hissetmemişti. Ona karşı olan duygularını bir türlü yaşama geçirememiş olduğunu düşündü.

---------------------

Sophie delikanlının başını aşağı doğru çekerek onu dudaklarından öperken, içi sevgiyle doldu ve bütün bedenini uzayıp giden bir haz kapladı. Mutluluk içinde onu gerçekten seviyor olduğunun farkına vardı.

Ters köşe yapmasıyla benim için tam puanı hakeden bir kitaptı.

Uyuyan Güller, 1'i facebook sayfamızdan diğer ikisi ise rafflecoopter üzerinden olmak üzere 3 kişiye çekilişle hediye. Facebook için buradan, Rafflecoopter içinse aşağıdan çekilişe katılabilirsiniz.

                                        a Rafflecopter giveaway1 yorum: