2 Aralık 2014 Salı

Tatlı SIR / Jamie McGuire = Kitap Yorumu     Tatlı Bela, Ayaklı Bela'dan sonra Jamie McGuire sevdiğim yazarlar arasında yer aldı. Bu yüzden Tatlı Bela çıkar çıkmaz aldım. Hatta konusunu bile elime ulaştıktan sonra inceledim. Tatlı Sır Travis'in kardeşi Trenton'un hikayesini anlatıyor.

     Trenton ve Cami'nin hikayesini okurken paraler olarak Travis ve Abby'den haberler almak çok hoşuma gitti. Hata ara ara 'Vay bee. Biz Travis'i okurken Trenton neler yapıyormuş. 'dediğim bile oldu.

     Fakat Jamie McGuire'nin en sevmediğim yanı kadın karakterin tek tip olması. Providence'in Jared'iyle Tatlı Bela'dan Travis oldukça farklı karakterler. Ama gelin görün ki. Abby, Cami ve Nina oldukça benzer karakterler. Sevsem sorun yok. Ama bu tip bir karakteri ne yazık ki sevemiyorum. Cami'yi de sevmedim. Ve yine şöyle birşey var ki erkek aşırı aşık olur. Kız ise hep kaçar. Daha uzak kalır. Bazı yazarlarlar bu şekilde yazar ama rahatsız etmez. Fakat Jamie'de beni çok rahatsız ediyor.

    Kitabın sonunda kadar Cami'nin söylemediği sırrın bu kadar büyütülmeyecek bir şey olduğunu düşünmüştüm. Ama sonu cidden şaşırttı beklemediğim bir şeydi.

    Camille arkadaşı Reagen ile yaşayan barda çalışan bir üniversite öğrencisidir. Bir de T.J. adında bir erkek arkadaşı vardır. Fakat T.J. işi nedeniyle California'dadır. Cami, TJ'in onu 2. planda tutmasına karşı içten içe mutsuzdur. Fakat dışarıya vurmamaya çalışıyordur. Bir gün hayatına bir Maddox girer. Cami ilk başta istemez ama Trenton vazgeçmez. "Çünkü bir Maddox erkeği aşık olduğunda bu sonsuza dek sürer."

    Dediğim gibi Cami'yi sevmedim. Trenton'ı zaten sevmemek mümkün değil.
Doğrusu bir Tatlı Bela tadı vermedi ama kesinlikle kötü demek değil. Ayrıca bu güzel kapak için Yabancı Yayınları'na teşekkürü borç bilirim.

2 yorum:

  1. Merhaba blogunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım ben de bloguma beklerim sevgiler :)
    makyajtavsiyem.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil