6 Şubat 2015 Cuma

KVBT 4.Tur 1.Gün |Masum Koza |Özge Erkin | Kitap Yorumu


    Merhaba. Uzun zamandır yazmıyorum. Ve bu sessizliği tur kitabımız Masum Koza'yla bozuyorum.
    Masum Koza ilk olarak internet ortamında yayınlanmaya başlamış bir kitap. Daha sonrasında Olimpos Yayınları'yla anlaşma yapılarak fiziksel anlamda kitap haline getirilmiş. Getirilmiş iyi ki de getirimiş. Zira böyle bir kitabı okumasaydım çok şey kaçıracaktım. Konu anlatmakta pek başarılı değilim pek tercihim de değil okuyarak anlaşılması taraftarıyımdır her daim. Ancak bir deneyelim.
   Hayal geçmişinde pek çok şey yaşamış bir kızdır. Aldığı derin yaralar neticesinde aşkı bir silah haline getirir ve seçtiği kurbanlarını kendine aşık ederek en acı verici şekilde terkeder.
   Poyraz ise küçük yaşta annesini kaybetmiş denize aşık biri. Kalbinin kapılarını aşkı hiç tatmamasına rağmen kapatmış, kendi halinde yaşayıp giden bir adam.
  Hayal son kurbanı olarak Poyraz'ı seçer. Bu adamın diğerleri gibi kolay etkilenmeyeceğinin farkında olan Hayal kendini en büyük savaşına hazırlar. Tabi fazla zaman geçmeden intikam ateşi deniz gözlü adamda söner ve büyük bir aşk baş gösterir. Tabi Hayal'in yaşadıklarından sonra nu hiçkimse için kolay olmayacaktır.

   Kitap çok akıcı bir dile sahipti. Öyle ki sayfalar hızla çevriliyor. Yaşanılanlar öyle güzel aktarılmış ki karakterlerin yaptıklarının ardındaki sebepleri hissediyor ne yapsalar kızgınlığınız hızlıca geçip gidiyor. Bir kişi hariç. Tabi onu kimsenin seveceğini sanmıyorum.

   Yer yer içim acıdı yer yer hafif bir tebessüm yüzümde yer aldı. duygusal biri değilimdir. Ne bir filmde ne bir kitapta kolay kolay ağlamam ancak bu kitap içimi ezdi. Okurken içinizde kocaman bir yumru yerini alıyor ve kimi yerde yumruk yemiş gibi oluyorsunuz.

    Öyle fazla macera, aksiyon beklemeyin. Zira hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu kitap daha ziyade hani kapalı havalarda, yağmurlu günlerde battaniyeyle okunan kitaplar olur ya işte o kitaplardan. Genelde kitaplarda duyguyu hissedememekten yakınırım. Yazarlar kolay kolay duyguyu hissettiremez genelde ama burdaki naif hisleri, yoğun nefreti, yalnızlığı, acıyı tattım. Bu yüzden ciddi manada beni tatmin eden bir kitap oldu.  Hatta bazı yerlerde kitabı kapatıp 'N'olur mutlu bitsin. Kimse ölmesin.' dediğim doğrudur. Haa gerçek oldu mu kitabı okuduğunuzda görürsünüz.
Kısaca macera aramak için değil de koşuşturmadan sıkılıp daha naif bir kitap okumak isterseniz bu kitabı okumalısınız.
  Yakında yazarımızla bir röportaj yapılacak, ayrıca kitabı 2. kişiye çekilişle hediye ediyoruz. Takip etmek isterseniz buraya tıklayın.

    Son olarak Özge Erkin'e böyle güzel karakterlere can verdiği için, Olimpos Yayınları'na bir istasyon gibi dinlenebileceğimiz bir kitabı okumamıza imkan verdiği için teşekkür ediyorum.

2 yorum:

  1. Şİmdiden merak uyandırdı bende.. Bloğunu takibe aldım. Bana da uğrarsan sevinirim. :)) www.makyajdunyam.com

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim. Tabi hemen uğruyorum :)

      Sil