19 Nisan 2015 Pazar

KVBT 7.Tur 5. Gün | Kayıp Yüzlerin Fısıltısı - Irıs Johansen | Karakter Tanıtımı


Turumuzun son gününden herkese merhaba! Bugün karakterleri inceleyeceğiz.
     Eve Duncan: Baş karakterimiz. Doğal olarak kitap onun üzerine kurulu. Çok güçlü bir karakter. Başına gelenlerde ağlamak yerine sorunu çözmeye çalışıyor. Kızı Bonnie kaçırılıp öldürüldüğünde kendini işine adamış. İşi ise pek çoğumuzu ürpertecek cinsten. Bir adli tıp heykeltraşı. Yani kimliği belirsiz kafataslarını yeniden biçimlendirerek kimliğinin bulunmasına yardımcı oluyor. Dominant. Ya da daha doğrusu planlı diyelim. Ne pahasına olursa olsun işlerini ertelemiyor. Jane haberini aldığında hemen uçağa atlamak yerine üzerinde çalıştığı kafatası Ryan’ı -evet onlara isim koyuyor- teslim etme konusundaki hassasiyeti takdire şayandı. Ve tabii ki zeki. Yoksa uzun süre hayatta kalamazdı.
     Joe: Eve’nin eşi. Kendi hayatını tamamen Eve’ye adamış. Kitaptaki çoğu karakter gibi zeki. Hisleri fazlasıyla kuvvetli ki kitabın başından bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Söz konusu Eve’nin hayatı olunca her şeyi yapabilecek, herkesle ittifak kurabilecek biri. 

    Jane: Eve ve Joe’nun evlatlık kızı. Eve’yle Bonnie sayesinde tanışmışlar. Kendini tıpkı Joe gibi Eve’ye adamış. Realist ve prensiplerinden taviz vermeyen biri. Benim gözümde sert bir imajı var. Ciddi manada güven problemi taşıyor. Eve ve Joe hariç hemen hemen hiçkimseye güvenmiyor.

    Jim Doene: Okuyanların şaşkınlıkla bakakaldığı nefretleri üzerine çeken karakter. Oğlu Kevin’a aşırı derecede saplantılı. Öldürüldüğünde kafatasını saklıyor. Oğluna adeta tapıyor. Doğrusu planları dikkatle planlanmış olsa da pek zeki sayılmaz. Kolayca manipüle edilebilecek biri ve bolca da edilmiş zaten. Sevecen tavrının ardında tuhaf ve acımasız bir kişilik barındırıyor.
  
    Caleb: Kitabımızın gizemli çocuğu. Kendisi paranormal bir kişilik. İnsanların kan akışlarını kontrol edebiliyor. İnsanlar için büyük bir tehdit. Jane’e tutuk bir karakter. Hoş görüntüsünün ardında sakin tutmaya çalıştığı vahşi bir yanı var. Tabi kimi zaman saklı tutmak için çok çaba sarfetmiyor.
         Margaret: Kendisi en az Caleb kadar gizemli ve paranormal. Hayvanlarla iletişim kurabiliyor. Sürekli neşe saçan ışıltılı bir kişilik olsa da derinlerinde farklı bir karakteri olduğunu hissettim. Başına gelen her şeyden bir şekilde yırtıyor. Olayları harika analiz ederik en can alıcı noktalardan vuruyor böylece karşısındakine kendini kolayca kabul ettiriyor. En sevdiğim karakterlerden.
   
    Kevin’ı da bu karakter tanıtımına almam gerekebilirdi ancak fazla spoiler içerirdi bu yüzden almamaya karar verdim. Onunla ilgili ağzımı açmıyorum.

    Son olarak kitabımız biri facebook sayfamızdan biri ise rafflecopterdan olmak üzere toplam 2 kişiye hediye. Eğer hala katılmadıysanız son gün bugün.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder