25 Temmuz 2015 Cumartesi

Ölümün Soğuk Nefesi | Christina Henry - Kitap Yorumu    Merhaba! Ölümün Soğuk Nefesi pek adı duyulmayan bir serinin ilk kitabı. Tabii adı duyulmaması gayet normal çünkü hem Tual Yayınları pek tanıdık bir yayınevi değil, hem de popüler olacak seviyede bir kitap değil.
alışveriş merkezlerindeki indirim sepetini bilirsiniz. Oradan aldığım bir kitaptı. Çok kötüydü diyemesem de keşke bunun yerine başka bir kitap alsaydım.

    Maddy 30'larında evinde Beezle denilen çirkin bir yaratıkla yaşayan bir kadındır. Tabii sıradan bir kadın değil. O bir Ajan'dır. Yani pek çok yerde gördüğümüz tanımıyla Azrail. Tabii sadece onlardan biri. Onun gibi yüzlerce Ajan daha var. Anneside bir Ajandır fakat küçükken annesi öldürülmüştür. Bir gün aşağı dairesini kiraya verecektir ve gelen kiracı tahmin ettiği gibi biri değildir. Daha sonrasında çeşitli olaylar olur. Peki bunlar gelen kiracıyla bağlantılı mıdır?

    Cavap tahmin edeceğiniz üzere evet! (Merak etmeyin pek spoiler sayılmaz.) Tabii başka etkenler de vardır.

    Aslında dil olarak akıcıydı. Ancak olaylar ve gidişat oldukça klişeydi.
Gabriel ve Maddy'nin arasındakiler çok hızlı gelişti bence. Sanıyorum ki kitabımızın yakışıklı adamıyla, baş karakter kadın arasında bir etkileşim gerçekleşeceği spoiler kategorisine girmiyor.
Kitapta en sevdiğim kişi Beezle'dı.

   Genel olarak şaşırtacak hiç bir şey yoktu. Fazla kitap okuyan biri için olayların gidişatı hemen tahmin edilebilecek seviyedeydi.

   En kötü kısımsa bu serinin 2.kitabını da almış bulunmam. Yerine başka bir kitap alsaydım daha iyi olurdu.

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder