28 Eylül 2015 Pazartesi

KVBT 13.Tur 4. Gün | Kuzey Masalı - Zeliha Eren | Yorum + Çekiliş    Eğlenceli bir tur kitabından herkese merhaba!

    Masal kızıl saçları ve renkli giyim tarzıyla dikkat çeken sakar ancak dahi bir kızdır. Öyle ki IQ'su 180.

    Gelin görün ki meşhur sakarlıkları hayatının tamamiyle değişmesine yol açacaktır.
Masal Amerika'da okumaktadır ve ailesini ziyaret için Türkiye'ye gelir. Uçak yolculuğu sırasında bavulları düşürmesi sonucu Kuzey'le karşılaşır.

   Kuzey sert, yakışıklı ve her ne kadar inkar etse de kıskanç bir adamdır. Üstelik bir ajandır.
Üstelik işler sadece uçakla da bitmez. Tesadüf, kader (artık ne derseniz) ve diğer bazı şeyler onları bir araya getirecektir.

   İlk olarak kitabın Pabucumun Ajanı tarzı bir kitap olduğunu söylemeliyim. Eğer o kitabı sevdiyseniz bu kitabı da sevebilirsiniz.

   Yazarın dilini sevdiğimi söylemeliyim. Kurgu da çok farklı olmasa da bazı durumlar güzel tasarlanmıştı. Okurken çok güldüğüm yerler de oldu, fazla klişe bulduğum yerler de.
Kurgu çok klişe sayılmasa da keşke karakterler de biraz özgün olsaydı. Çoğu Wattpad kitabında gördüğümüz artık klişeleşmeye başlamış kaslı, yakışıklı, mükemmel erkek tiplemesi vardı.

   Özellikle 200-250 sayfaları civarı inanılmaz vıcık vıcık bir hal almaya başladı. Neyse ki çok sürmeden eski halini aldı. Eğer biraz daha devam etseydi bayabilirdi ancak neyse ki çok geçmeden eski rayına geçti ve tekrar eski eğlenceli halini aldı.

   Eğer okuyamama durumundaysanız veya yoğun bir döneminizde okuyacak akıcı, yormayan bir kitap arıyorsanız bu kitap tam size göre.

Kuzey Masalı'nı okumak isterseniz biri rafflecopter, diğeri facebooktan olmak üzere 2 kişiye İMZALI olarak hediye. Çekiliş için buraya tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder